+48 516 373 313  biuro@swiftrent.pl

Obsługa najmu staje się coraz popularniejszą usługą wśród właścicieli mieszkań i lokali użytkowych. Nic dziwnego! Korzystając z pomocy zarządcy, można oszczędzić sporo czasu potrzebnego na ogłoszenie wynajmu, szukanie odpowiedniego lokatora czy codzienne zarządzanie najmem. Wokół tematu często pojawiają się też pytania dotyczące przebiegu współpracy i formalności. Poniżej odpowiadamy na te najczęściej zadawane.

Dla kogo jest usługa zarządzania najmem mieszkania?

Zarządzanie najmem przez Swift Rent to usługa dla wszystkich osób posiadających mieszkanie w Krakowie, Katowicach i innych miastach Górnego Śląska, które chcą przeznaczyć je do wynajęcia. Usługa skierowana jest szczególnie do osób mieszkających z dala od wynajmowanych nieróchomości, do osób które nie mają czasu, aby zająć się obsługą najmu oraz do właścicieli wynajmujących po raz pierwszy.

Jak wygląda współpraca z zarządcą Swift Rent

Umawiamy się na spotkanie, podczas którego rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach dotyczących obsługi wynajmowanego mieszkania. Następnie podpisujemy umowę o zarządzanie, robimy zdjęcia mieszkania, przygotowujemy ofertę i szukamy odpowiedniego najemcy. Na bieżąco zarządzamy wynajmem i związanymi z nim obowiązkami. Wszystko jasno i przejrzyście, bez kruczków i drobnego druku.

Kto zawiera umowę z najemcą?

To Ty zawierasz umowę z najemcą, natomiast my jesteśmy bezpiecznikiem działającym w Twoim imieniu. Dzięki temu nie musisz przejmować się sporządzaniem umowy najmu, obecnością przy jej podpisywaniu, płatnościami, windykacją, rozliczaniem oraz szukaniem najemców. Naszym zadaniem jest w jak największym stopniu odciążyć Cię od formalności wiążących się z wynajmem nieruchomości, abyś mógł swój czas poświęcić na to, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Jak zabezpieczacie się przed niewypłacalnymi najemcami?

Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają nam na obiektywne i rzetelne sprawdzenie najemców pod względem ich wypłacalności. Zarabiamy tylko wtedy, kiedy czynsz dociera na konto. Tym samym zależy nam na odpowiedzialnych najemcach tak samo jak Tobie. Sprawdzamy ich miejsce pracy oraz referencje.

Czy stosujecie najem okazjonalny?

Jest to nasz preferowany stosunek wynajmu z najemcą i dlatego zachęcamy do tego typu umów wszystkich właścicieli, dla których działamy. Ma on jednak swoje ograniczenia i nie we wszystkich przypadkach może być zastosowany. Dzięki zdobytemu doświadczeniu dobierzemy umowę tak, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twoje mieszkanie.

Na jak długo podpisywana jest umowa z zarządcą?

Umowa z nami podpisywana jest na czas nieokreślony. Każda ze stron może wypowiedzieć umowę z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, liczonego od ostatniego dnia miesiąca, w którym złożono wypowiedzenie. Oświadczenie o wypowiedzeniu wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.

Czy mam jakąś kontrolę nad wynajmem?

Naszym zadaniem jest pozbawienie Cię kłopotów związanych z wynajmem Twojego mieszkania a zatem wyłączenie Cię całkowicie z procesu wynajmowania nieruchomości, tak abyś mógł skupić się na tym, co dla Ciebie ważne. Jeżeli masz jakieś uwagi lub wymagania związane z najemcami, bądź chcesz wprowadzić zmiany w procesie wynajmu, chętnie Cię wysłuchamy i dostosujemy się do określonych potrzeb.

Czy wynajmujecie mieszkania na krótki termin?

Nie, nie zajmujemy się wynajmem mieszkań na krótki termin. Specjalizujemy się w zarządzaniu wynajmem długoterminowym, na tej płaszczyźnie mamy doświadczenie i w tej dziedzinie działamy.

Jakie dokumenty są wymagane aby oddać mieszkanie w zarządzanie?

Aby rozpocząć z nami współpracę, wymagany jest numer księgi wieczystej oraz zestawienia ostatnich opłat do Spółdzielni lub Wspólnoty mieszkaniowej wraz z rachunkami za prąd i gaz. Konieczne jest również podpisanie pełnomocnictwa, które pozwala nam na zawarcie umowy najmu oraz rozliczanie mediów.

Czy rozliczacie podatek z najmu?

Na życzenie naszych Klientów rozliczamy przychód z tytułu najmu tylko w sposób zryczałtowany. Jest to usługa dodatkowa. Jeżeli właściciel mieszkania chciałby rozliczać najem na zasadach ogólnych, wtedy możemy wskazać sprawdzone biuro rachunkowe.

Czy lepiej wynajmować mieszkanie umeblowane czy nieumeblowane.

Doświadczenie na rynku nieruchomości podpowiada nam, że dużo szybciej i częściej wynajmują się mieszkania umeblowane i wyposażone. Poprzez wyposażenie rozumiemy podstawowe sprzęty RTV i AGD, takie jak pralka, odkurzacz, mikrofalówka itp. Dodatkową zaletą jest wyposażenie kuchni w naczynia oraz sztućce. Dzięki temu dużo szybciej znajdziemy odpowiedzialnego najemcę, a tym samym zminimalizujemy czas pustostanu.

Jak szybko znajdziecie najemcę na moje mieszkanie?

Zadaniem Swift Rent jest jak najszybsze znalezienie najemcy mieszkania, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zadbaniu o Twoje interesy. Okres szukania, zależy przede wszystkim od standardu mieszkania do wynajęcia i ustalonego czynszu najmu. Zalecamy, aby cena ta była odzwierciedleniem aktualnie panującej sytuacji rynkowej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak szybko znajdziemy najemcę, jednak przy rozsądnie zbudowanej ofercie, okres ten nie przekracza 4 tygodni.