+48 516 373 313  biuro@swiftrent.pl

Jak urządzić mieszkanie do wynajęcia?

14 kwiecień 2021 | Swift Rent | Kategoria: Wynajem mieszkań

Jak urządzić mieszkanie do wynajęcia?

Kupno mieszkania pod inwestycje to coraz częstsza forma lokowania kapitału. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż jest to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania. Decydując się na zakup mieszkania do wynajęcia często stajemy jednak przed dylematem, jak takie mieszkanie urządzić, w co wyposażyć i czy postawić na wykończenie w wysokim standardzie. Jak wygląda rynek wynajmu nieruchomości i czym warto kierować się podczas doboru mebli i wyposażenia?

 

Pamiętaj o rentowności mieszkania do wynajęcia.

Główną zasadą, którą warto kierować się przy wykańczaniu i wyposażaniu mieszkania do wynajęcia, jest jego rentowność. Przy jak najmniejszym wkładzie finansowym, musimy wyciągnąć maksimum zysku. Należy określić, jaki zysk możemy uzyskać przy odpowiednim wykończeniu i czy postawienie na bardzo wysoki standard, będzie miało odzwierciedlenie w korzyściach z tego płynących. Czy warto zatem inwestować w wysokiej jakości wykończenie?

Weźmy za przykład typowego najemcę. Kierując ofertę do takiej osoby, zadajmy sobie pytanie: czy ta osoba jest w stanie odróżnić blat kuchenny w cenie 100 zł/mb od blatu kuchennego za 200zł/mb? Pod warunkiem, że nie mamy do czynienia z projektantem wnętrz, możemy śmiało założyć, że nasz potencjalny najemca takiej umiejętności nie posiada. Wniosek zatem nasuwa się sam - nie inwestuj w materiały z górnych półek, ponieważ to się nie opłaca.

Dobieraj materiały tak, aby nie zrujnowały twojego portfela, ale były jednocześnie trwałe i estetyczne. Warto trzymać się środkowej półki jeśli chodzi o panele, meble kuchenne, armaturę, płytki oraz pozostałe elementy wykończeniowe, gdyż są to elementy stałe. Spraw aby mieszkanie wyglądało schludnie i zachęcająco. Pamiętaj, że materiały słabej jakości szybko niszczeją i mocno się zużywają, natomiast wysokiej jakość nie zostaną docenione na tyle, aby miało to odzwierciedlenie w cenie najmu.

 

Neutralne barwy ścian z intensywnym akcentem

Kto lubi fioletowe ściany ze złotymi dodatkami? Pewnie znajdzie się paru miłośników takich aranżacji, natomiast, czy chcesz tracić czas na szukaniu takiego najemcy? Aby mieszkanie wynajęło się szybko za maksymalnie wysoki czynsz, musi trafić w gusta jak największej liczby potencjalnych najemców. Przy wyborze koloru ścian, postaraj się, aby był on jak najbardziej neutralny. Biały kolor ścian pasuje praktycznie do wszystkich możliwych kombinacji mebli oraz podłóg, a także sprawia, że przestrzenie wydają się większe. Aby jednak mieszkanie nie wyglądało zbyt nudno i przyciągało oko, zadbaj o odróżniające się kolorowe dodatki.

 

Dekoracje i dodatki

Widziałeś mieszkanie bez zasłon, obrazów oraz innych dodatków? Wygląda sterylnie, nudno i nie przykuwa wzroku, a prawda jest taka, że ludzie kupują oczami. Aby zachęcić najemcę do wykonania telefonu, ważne jest odpowiednie zaprezentowanie mieszkania. Kolorowe dodatki ocieplają i sprawiają, że mieszkanie jest przytulne i zachęcające. Nie bez powodu homestaging stał się tak popularny wśród „fliperów” oraz zarządców najmu. Dzięki drobnym zabiegom nie tylko można sprawić, że uzyskamy więcej wizyt i telefonów w sprawie naszego mieszkania do wynajęcia, ale można również podnieść jego wartość.

 

Wyposażenie mieszkania

W jaki sprzęt warto zainwestować? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi? Prawdą natomiast jest, że im lepiej Twoje mieszkanie zostanie wyposażone, tym łatwiej będzie je wynająć. Podstawą w dzisiejszych czasach jest sprzęt RTV i AGD. W mieszkaniu powinien znajdować się sprzęt kuchenny, pralka, odkurzacz, deska do prasowania, suszarka na pranie oraz zastawa i naczynia. Coraz częściej spotykany na wyposażeniu mieszkania do wynajęcia jest również telewizor. Pamiętajmy, że na wynajem często decydują się osoby przybywające zza granicy, które nie posiadają absolutnie nic oprócz walizki i kosmetyczki. Upewnijmy się, że sprzęt przez nas zakupiony godnie się prezentuje i dobrze pasuje do reszty wystroju mieszkania.

 

Zarządzanie najmem – odpowiedź na wszystko

Jeżeli mimo powyższego artykułu dalej masz problem z doborem odpowiednich materiałów lub głowisz się jaki sprzęt kupić, skontaktuj się z nami. Dzięki doświadczeniu w zarządzaniu najmem, które posiadamy, doskonale wiemy czego oczekuje najemca, a co może być lekką przesadą. Wraz z zaprzyjaźnionymi projektantami wnętrz oraz ekspertami w dziedzinie homestaging’u sprawimy, że Twoje mieszkanie przyniesie Ci maksimum korzyści.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zarządzania najmem zadzwoń!

Powiązane artykuły