+48 516 373 313  biuro@swiftrent.pl

Dla kogo jest usługa zarządzania najmem? Czy przynosi korzyści?

21 stycznia 2020 | Swift Rent | Kategoria: Zarządzanie najmem

Coraz więcej osób decyduje się na lokowania kapitału w postaci mieszkań, które potem przeznaczają do wynajęcia. Jest to znakomita forma generowania przychodu pasywnego, ale… Jak każda forma inwestycji, nie jest pozbawiona ryzyka i problemów. Jak je zminimalizować? Najlepszym sposobem jest przekazanie opieki nad mieszkaniem profesjonalnemu zarządcy najmem.

Usługa zarządzania najmem dla osób spoza Krakowa

Usługa zarządzania najmem jest dla wszystkich osób, posiadających mieszkanie, które chcą przeznaczyć do wynajęcia. Zarządzanie najmem w teorii może wydawać się dosyć proste, natomiast w praktyce często napotykamy różne problemy i zagadnienia, z których wcześniej mogliśmy nie zdawać sobie sprawy.

Najczęściej z usług firmy zarządzającej mieszkaniami do wynajęcia korzystają osoby przebywające poza miastem (a czasami nawet krajem), w którym znajduje się mieszkanie. W takiej sytuacji oczywiście zarządzanie mieszkaniem jest znacznie utrudnione ze względu na odległość. Zdalna opieka nad najmem jest praktycznie niemożliwa, a pozostawienie pustej nieruchomości generuje nam koszty w postaci czynszu administracyjnego. Dzięki zarządcy, nasze mieszkanie może być wynajmowane bezpiecznie przez okrągłe 12 miesięcy, a to pozwala nam na cieszenie się dochodem pasywnym z wynajmowanego mieszkania.

Usługa zarządzania najmem, jako rozwiązanie dla osób zajętych

Kolejną grupą osób, korzystających z usług zarządców mieszkań, są osoby bardzo zajęte. Często natłok obowiązków sprawia, że ciężko jest pogodzić zobowiązania w domu, rodzinie i pracy oraz zarządzanie najmem nieruchomości. W wyniku takiego zabiegania, dochodzi do pomyłek oraz różnych przeoczeń, które potem mogą negatywnie odbić się na całym procesie wynajmowania mieszkania, a nawet do generowania kosztów zamiast dochodu z wynajmu.

Pierwsze mieszkanie a usługa zarządzania wynajmem

Podobna sytuacja ma miejsce gdy wynajmujemy po raz pierwszy. Brak doświadczenia w sporządzaniu umów najmu oraz w dobieraniu najemcy, może prowadzić do problemów które często niosą za sobą konsekwencje odczuwalne miesiącami. Źle sporządzona umowa najmu sprawi, że w sytuacjach kluczowych możemy ponieść dodatkowe i niepotrzebne koszty. Najemca niepłacący czynszu oraz mediów, zniszczenia w mieszkaniu, dodatkowi lokatorzy, podnajmowanie innym osobom – to tylko część problemów, które możemy napotkać przy najmie mieszkania bez odpowiednio przygotowanych dokumentów.

Usługa zarządzania najmem dla komfortu właściciela

A co jeśli twój wolny czas i spokój psychiczny jest wart więcej niż przysłowiowe 200 zł miesięcznie? Wtedy zarządca jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem! Dzięki korzystaniu z usługi zarządzania najmem Twoje mieszkanie jest wynajęte przede wszystkim bezpiecznie – z dbałością o szczegóły umowy i sprawdzenie potencjalnych lokatorów. Co więcej, najem odbywa się za najwyższą możliwą kwotę. Dlaczego? Dla przykładu, Swift Rent jako zarządca pobiera opłatę 10% od kwoty najmu. Tak samo więc jak naszym Klientom, zależy nam na maksymalizacji zysku z wynajmu mieszkania, przy jednoczesnym uwzględnieniu aktualnie panującej sytuacji rynkowej.

Jeżeli należysz do przynajmniej jednej z wymienionych grup, a ten artykuł ułatwił Ci podjęcie decyzji czy zarządzanie najmem to usługa właśnie dla Ciebie – zapraszamy do kontaktu. Dzięki naszym usługom, Twoje mieszkanie będzie na Ciebie zarabiać w łatwy i przejrzysty sposób.

Zarządzanie najmem, obsługa najmu, zarządzanie mieszkaniami do wynajęcia. Zapraszamy do pełnej oferty zarządzania najmem!

Powiązane artykuły

 • 10 wrzesień 2021

  Kto i za jakie naprawy odpowiada w wynajmie?

  Inwestycja w mieszkanie to szereg korzyści, ale jednocześnie problemów. Jednym z nich są psujące się elementy mieszkania oraz wyposażenia lub instalacji. Często jest to kwestią sporną pomiędzy najemcą a wynajmującym i może doprowadzić do...

  czytaj dalej...
 • 24 styczeń 2022

  Podatek od najmu mieszkania. Jak zapłacić, jaki wybrać?

  Wynajmowanie nieruchomości to dzisiaj częsty sposób na pozyskiwanie dodatkowego dochodu. Będąc jednak właścicielem mieszkania do wynajęcia, ciążą na nas odpowiednie obowiązki, a w tym płacenie podatku dochodowego od najmu mieszkania...

  czytaj dalej...
 • 02 marzec 2021

  Pośrednictwo w wynajmie czy zarządzanie najmem?

  Wynajmowanie mieszkania wydaje się być proste, ale podczas całego procesu można napotkać szereg komplikacji. Dlatego często kierujemy się do specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli masz mieszkanie do wynajęcia i stoisz przed wyborem pomiędzy usługą pośrednictwa w wynajmie a...

  czytaj dalej...